Výstava 2019

plakat clr A3 web

Srdečně zveme všechny zájemce na 57. ročník výstavy v Centru léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Celkový sortiment botanické zahrady zahrnuje bezmála 900 rostlinných druhů a odrůd léčivých, aromatických, kořeninových, tonizujících i toxických rostlin, domácích i cizokrajných. Jedná se o největší živou sbírku léčivých rostlin v České republice. Celosvětově unikátní je rozsáhlá sbírka rostlin z čeledi mákovitých.

Botanická zahrada udržuje genofond léčivých rostlin, pěstuje rostlinný materiál pro výuku mediků i výzkumné práce vědců. Je atraktivním prostředím pro praktické vyučování studentů všech stupňů škol i poučení veřejnosti.

Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodnou výstavu Říše hub v zorném poli objektivu Jiřiny Hrabákové z Mykologického klubu Brno.

Výstava léčivých rostlin se koná 13. až 30. června 2019, denně včetně víkendů od 9 do 18 hodin. Centrum léčivých rostlin najdete na adrese Údolní 74, Brno – Kraví hora. Vstupné je dobrovolné.

Akce koná pod záštitou městské části Brno-střed.

Mimo termín výstavy je zahrada pro veřejnost otevřena od května do září Po, Út, Čt, Pá 8–15, St 8–18 hodin.

 

Výstava 2018

Srdečně Vás zveme na 56. ročník naší tradiční Výstavy léčivých rostlin.

Zahrada bude otevřena od 22. června do 1. července 2018 v době od 9 do 18 hodin, včetně víkendů. Opět si budete moci prohlédnout široký sortiment rostlin léčivých, tonizujících, dietetických, kořeninových, aromatických i jedovatých přímo na pěstebních záhonech, u mnohých rostlin budou podrobnější informace o dané rostlině, jejím původu, účinných látkách, použití a další zajímavosti.

Vstupné je dobrovolné.

Po dobu výstavy bude možné zakoupit výrobky z léčivých rostlin, letos bohužel z provozních důvodů výjimečně nebude možné zakoupit sazenice rostlin.

 

Výstava 2017

Srdečně Vás zveme na 55. ročník naší tradiční Výstavy léčivých rostlin.

Zahrada bude otevřena od 15. června do 2. července 2017 v době od 9 do 18 hodin, včetně víkendů. Opět si budete moci prohlédnout široký sortiment rostlin léčivých, tonizujících, dietetických, kořeninových, aromatických i jedovatých přímo na pěstebních záhonech, u mnohých rostlin budou podrobnější informace o dané rostlině, jejím původu, účinných látkách, použití a další zajímavosti.

Letošní ročník tradiční výstavy léčivých rostlin bude ve spolupráci s Mendelovým muzeem MU obohacen o panelovou výstavu Herbář Masarykovy univerzity, která představí jednu ze čtyřech největších herbářových sbírek v České republice.

Vstupné je dobrovolné.

Po dobu výstavy bude možné zakoupit výrobky z léčivých rostlin a sazenice od našich partnerů - Zahradnictví Vedrovice a Léčivé rostliny, Palackého 114, Brno.

 

Výstava 2016

Centrum léčivých rostlin - botanická zahrada Lékařské fakulty Masarykovy univerzity - zve všechny zájemce na již 54. ročník Výstavy léčivých rostlin. Zahrada bude otevřena od 16. června do 3. července 2016 v době od 9 do 18 hodin. Široké sortimenty rostlin léčivých, tonizujících, dietetických, kořeninových, aromatických i jedovatých si můžete prohlédnout přímo na pěstebních záhonech.

Doprovodná panelová výstava Botanické zahrady, jak je neznáte bude ke shlédnutí v budově Centra. Veřejnosti představí činnosti našich předních botanických zahrad v jejich méně známých souvislostech - přínos pro ochranu genofondu, expediční a výzkumné práce, i povinnosti vůči ochraně přírody.

Vstupné je dobrovolné.

Po dobu výstavy bude možné zakoupit výrobky z léčivých rostlin a sazenice od našich partnerů - Zahradnictví Vedrovice a Léčivé rostliny, Palackého 114, Brno.

 

Výstava 2015

Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity zve širokou veřejnost na 53. výstavu léčivých rostlin, která se koná od 18. 6. do 5. 7. 2015 denně od 9 do 18 hodin.

Letos ve spolupráci s Botanickou zahradou hl. města Prahy na téma Jedovaté rostliny.

Adresa: Údolní 74, Brno - Kraví hora

 

Výstava 2014

Srdečně Vás zveme na 52. ročník naší tradiční Výstavy léčivých rostlin.

Specializovaná zahrada léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně je jednou z nejstarších a druhově nejvíce zastoupenou sbírkou rostlin tohoto typu u nás. Na ploše přibližně jednoho hektaru je pěstováno přes 800 druhů a kultivarů rostlin léčivých, tonizujících, aromatických, kořeninových i toxických. Najdete zde typické domácí druhy, rostliny vzácné a ohrožené, i řadu léčivek z celého světa. Odborníky vysoce ceněná je sbírka rostlin z čeledi mákovitých (Papaveraceae), čítající okolo 70 taxonů.

Výstava se koná od 19. 6. do 6. 7. 2014 včetně víkendů a svátků, otevřeno je denně od 9 do 18 hodin.

Vstupné je dobrovolné.

Jste zde: Home Výstava